Thursday, 30 March 2017

iman s1 pro auto

iman s1 pro auto
CHUWI HiBook Pro Tablet PC - 10.1 Inch 2560x1600 IPS Display, Intel Atom CPU, 4GB RAM, 64GB Memory, Licensed Win 10, Android 5.1 - $203.84

Retail Price: $238.49
You Save: $34.65
iman s1 pro auto
MFOX A7 Pro Rugged Smartphone - 5.5 Inch 1920x1080 Screen, MTK6595 Octa Core CPU, IP68, 4G, Android 4.4, 3GB+32GB (Yellow) - $689.70

Retail Price: $765.57
You Save: $75.87































































Touch Screen Phones: Up to 60% OFF and Low to $20.99

Společnost Huawei poslední dobou prožívá na poli chytrých mobilních telefonů úspěšné období a to nejen s telefony nesoucí její logo, ale také s modely, které prodává pod logem Honor. A právě novinka ze stáje telefonů Honor se nám dostala do redakce k podrobnému testu, a tak vám po prvním pohledu přinášíme i plnohodnotnou recenzi telefonu Honor 7 – kovového elegána, ze kterého se dost možná stane černý kůň mezi letošními smartphony.Spolu s telefonem nám ve výrazné modré krabičce dorazila pouze nabíječka s USB kabelem, sponka na vytahování šuplíku na nano SIM a microSD karty a základní dokumentace.



Námi testovaný telefon však nepocházel z evropské distribuce, a tím pádem se může obsah balení u nás prodávaného zařízení lišit. Honor 7 sice spadá do kategorie telefonů, které jsou orientovány především na poměr cena / výkon, oproti většině jiných telefonů z této kategorie však nezapomíná ani na kvalitní materiály a špičkové zpracování.



Konstrukce telefonu je totiž z většiny tvořena kovem. Ten je nahrazen plastovými díly pouze na vrchní a spodní části přístroje kvůli lepšímu příjmu signálu. Hliník s hrubší povrchovou úpravou působí v rukou opravdu solidním dojmem a celkově lze konstrukci telefonu jen chválit, jelikož její dílenské zpracování je na velmi dobré úrovni, vše lícuje perfektně a telefon je i vzhledem k použitým materiálům velmi pevný.



Díky zaobleným hranám a s ohledem na úhlopříčku displeje rozumným rozměrům pak telefon do rukou padne opravdu dobře. Přední stranu telefonu tvoří především displej s černým orámováním, ten překrývá tvrzené sklo Gorilla Glass 3. Honor 7 se prodává ve 3 barevných variantách, vedle nejusedlejší černo – stříbrné, kterou jsme měli k dispozici my, jej tak seženete také v bílo – stříbrné nebo zlaté.Co se konstrukce týče, máme k Honoru 7 vlastně jen jedinou výtku, která směřuje k výrazně vystouplému modulu fotoaparátu.



Aspoň že se dokola safírového krycího skla čočky nalézá olemování, které jej částečně chrání před poškrábáním. Vedle fotoaparátu se nalézá dvoutónový LED blesk, zajímavější pohled je však pod čočku fotoaparátu, kde se nalézá čtečka otisků prstů.



Čtečka fungovala po celou dobu testu na jedničku, i díky vhodnému umístění se jen velmi zřídka stávalo, že by přiložený prst nerozpoznala napoprvé a i samotné odemykání po přiložení prstu mělo pouze minimální prodlevu. Jako praktická funkce se nám ukázalo také stahování notifikační oblasti přejetím prstu po čtečce shora dolů. Na zadní straně telefonu se pak nachází už jen úhledně vyvedené logo honor vystupující z kovových zad.Na přední straně očekávejte vedle displeje a obvyklé mřížky reproduktoru spolu se senzory přiblížení a okolního světla také čočku 8MPx fotoaparátu, ta je navíc doplněna o přisvětlovací LED diodu s regulovatelnou intenzitou svícení.



Malá barevná LED dioda indikující zmeškané události je osazena na kraji vykrojení pro mřížku telefonního reproduktoru. Škoda, že indikační dioda nesvítí příliš výrazně a lze ji tak poměrně snadno přehlédnout.



Na přední straně naopak nečekejte žádná ovládací tlačítka, ta se totiž přesunula na displej. Na pravém boku telefonu se nalézá běžná kolébka hlasitosti a zapínací tlačítko, zatímco na boku levém je umístěno jedno samostatné tlačítko.



Tomuto tlačítku pak může uživatel přiřadit až 3 funkce či spouštění aplikací. Funkce se přiřazují na krátké stisknutí, dlouhé stisknutí a dvojstisk a tlačítko je praktické například pro rychlé zapnutí svítilny (i při zamčené obrazovce) či pořízení screenshotu.



Vedle tohoto tlačítka pak na levém boku nalezneme také šuplík s pozicí pro jednu nano SIM kartu a sdíleným místem pro micro SIM či paměťovou microSD kartu. Micro USB se spolu s výstupem hlasitého reproduktoru nalézá na spodní straně telefonu, zatímco na horní straně Honoru 7 nalezneme zdířku pro 3,5mm jack konektor a infraport využitelný prostřednictvím předinstalované aplikace například k ovládání televizoru či jiné domácí elektroniky.



Za kvalitním zpracováním nezaostávají ani hardwarové parametry zahrnující například 64bit chipset z dílny společnosti Huawei – HiSillicon Kirin 930 s procesorem využívající big.LITTLE architekturu. Ten nabídne čtveřici výkonnějších jader Cortex-A53e taktovanou na 2,2 GHz, které sekunduje čtveřice úspornějších jader Cortex-A53 s taktem 1,5 GHz. Grafický výkon má zde obstarává již trochu starší čip Mali-T628 MP4. Použitý IPS displej má úhlopříčku 5,2″ a FullHD rozlišení, které mu zajišťuje jemnost 423 ppi (pixelů na palec).



Pochválit výrobce musíme za použití 3GB operační paměti, které bohatě zvládají pokrýt potřeby systému i doistalovaných aplikací. Interní úložiště má kapacitu 16 GB, přičemž uživatelsky přístupných je přibližně 10,5 GB. Honor 7 existuje také v 64GB verzi, u té však není jasné, zda se k nám bude vůbec oficiálně dovážet.



Za předpokladu, že nepotřebujete Dual SIM telefon, můžete interní úložiště rozšířit také o paměťovou kartu. Fotoaparát telefonu využívá snímač Sony IMX230 o rozlišení 20 MPx, objektiv o světelnosti F2.0 a soustavu 6 čoček. Sekundární fotoaparát nad displejem disponuje rozlišením 8 MPx, světelností F2.4 a již zmíněným LED přisvícením.



Uživatelsky nevyměnitelná baterie telefonu nabízí kapacitu 3100 mAh.displej: 5,2″, IPS, Full HD rozlišení, jemnost 423 ppi procesor: HiSillicon Kirin 935, 64bit, 4 jádra Cortex-A53e, 2,2 GHz, 4 jádra Cortex-A53 1,5 GHz GPU: Mali-T628 MP4 RAM: 3 GB úložiště: 16 GB, rozšířitelné o microSD (až 128 GB) fotoaparát: zadní 20 MPx, f/2.0, přední 8 MPx baterie: 3100 mAh, Li-Po konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, LTE, GPS + GLONASS, OS: Android 5.0.2 rozměry: 143,2 x 71,9 x 8,5 mm hmotnost: 157 gramůHonor 7 využívá IPS displej o úhlopříčce 5,2″ a rozlišení 1920 x 1080 px, tato kombinace znamená vynikající jemnost obrazu činící 423 ppi. Pozorovací úhly jsou na velmi dobré úrovni, k tmavnutí obrazu dochází až při výraznějším vertikálním naklonění. Barvy jsou na poměry IPS displejů nadprůměrně syté a oceňujeme také možnost ručního nastavení teploty barev. Na slušné úrovni je také čitelnost displeje na slunci, mezi premianty této kategorie sice Honor 7 nepatří, i tak však disponuje na slunci nadprůměrně čitelným displejem.



Nechybí zde ani v současnosti velmi oblíbená funkce probuzení telefonu poklepáním na plochu displeje. Chválit budeme Honor 7 také v oblasti zvuku a to jak jeho kvalitní výstup přes 3,5mm jack, tak přes hlasitý reproduktor. Kvalitnímu poslechu prostřednictvím sluchátek citelně napomáhá například softwarové rozšíření DTS, jen škoda, že předinstalovaný přehrávač neposkytuje alespoň základní ekvalizér.



Pokud si však z Google Play doinstaluje nějaký pokročilejší hudební přehrávač, nebudete mít jediný důvod si stěžovat a zvuk svou kvalitou přesvědčí i náročnější posluchače s dražšími specializovanými hudebními přehrávači se však Honor 7 pochopitelně měřit nemůže. Co se týče hlasité reprodukce zvuku, ta probíhá prostřednictvím jednoho reproduktoru na spodní straně a je nadprůměrně kvalitní, s lehkým náznakem basů a dostatečně hlasitá.



I přesto se však Honor 7 některým premiantům se stereoreproduktory nevyrovná. Na telefonu jsme otestovali i jeho herní výkon, o nějž jsme měli z počátku mírné obavy, jelikož použitý chipset HiSillicon Kirin 935 využívá již starší grafický čip Mali-T628 MP4, který navíc musí „utáhnout“ FullHD rozlišení displeje. Jak se ukázalo, naše obavy byly naprosto zbytečné a na telefonu byly bez nejmenších problémů hratelné tituly jako Modern Combat 5: Blackout, Asphalt 8: Airborne či Real Racing 3. V případě střílečky Modern Combat 5 a závodů Real Racing 3 byly však patrné nižší detaily a rozlišení.



Některé hráče by pak mohla odradit také nekompatibilita s některými AAA tituly, jako například XCOM: Enemy Within, to je však spíše obecný problém chipsetů HiSillicon Kirin než samotného Honoru 7.Honor 7 nezaostává za nejvybavenějšími konkurenty ani v oblasti konektivity a nabídne tak například rychlou Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac pracující na frekvencích 2,4 a 5 GHz, Bluetooth ve verzi 4.1 nebo NFC. Samozřejmostí je také podpora LTE, ta nebyla u námi testované čínské varianty tolik obsáhlá, aby uspokojila i evropského zákazníka, telefon z oficiální české distribuce však nabídne podporu pásem 800 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz a tak si ani český zákazník nebude mít na co stěžovat. Jak již padlo výše, telefon můžete osadit buď paměťovou microSD kartou či druhou SIM, v případě druhé varianty pak zajisté potěší, že Honor 7 nabízí Dual-SIM typu Full Active a tudíž bude druhá SIM karta stále na příjmu a to i v případě, že prostřednictvím první zrovna telefonujete.Stěžovat si nemůžeme ani na služby určování polohy.



Vedle klasické GPS s podporou A-GPS spolupracuje Honor 7 také se systémem GLONASS a navíc nabídne i elektronický kompas. Zjištění polohy probíhá při zapnutí režimu maximální přesnosti velmi rychle a během testování s Google Mapami a navigací Sygic jsme nezaznamenali jediný problém.Telefonu dodává energii zabudovaná Li-Pol baterie o kapacitě 3100 mAh, v oblasti výdrže jsme tedy neočekávali lámání rekordů, ale běžný dvoudenní standard.



Tento předpoklad se nám nakonec i potvrdil a při středně náročném pracovním využití nám Honor 7 na baterce vydržel 2 dny, přičemž na konci druhého dne mu obvykle zbývalo okolo 15 – 25 % energie. Spořivější uživatelé by se tak teoreticky mohli dostat až na 3denní výdrž, pokud se při zapnuté synchronizaci spokojí jen s pár hovory a zprávami denně. Jak je již u telefonů s nadstavbou EMUI zvykem, i zde nalezneme vcelku povedeného správce napájení se třemi přednastavenými profily spotřeby energie.



Přehrávání videa – HD (720p) video vydržel telefon přehrávat 6 hodin 20 minut Hraní her – náročnější 3D hru si na telefonu Honor 7 zahrajete 3 hodiny a 20 minut Prohlížení webu – při prohlížení webu s automatickou aktualizací stránky po 15 vteřinách se baterie odporoučela po 5 hodinách a 40 minutáchHonor 7 přichází již z výroby vybaven systémem Android 5.0.2 doplněným o již dobře známou grafickou nadstavbu EMUI 3.1, která (podobně jako například MIUI od Xiaomi) mění vzhled celého Androidu 5.0 k nepoznání. Celé prostředí je hodně barevné a oproti standardnímu Androidu nenabízí menu s aplikacemi, ty se tak řadí na jednotlivé obrazovky launcheru.



Pokud by vám přednastavený vzhled prostředí nevyhovoval, můžete si vybrat z celkem pestré nabídky volně stažitelných témat. Po stažení notifikační lišty na některé uživatele dýchne trocha nostalgie, jelikož EMUI má tuto oblast po vzoru Androidu 4.x rozdělenou na dva panely – zvlášť jsou tedy notifikace a zvlášť rychlé přepínače. Nadstavba však vedle výrazných designových zásahů do systému integruje také celou řadu nových funkcí.



Chybět nesmí známý správce telefonu obsahující například propracovanou správu datového provozu, prostřednictvím které lze jednotlivým aplikacím dát či naopak odebrat přístup k datům skrze mobilní nebo Wi-Fi síť. Mezi další jeho nástroje pak patří kupříkladu filtr obtěžování, správce vyskakovacích oken nebo zámek aplikace. Čtečku otisků pak oceníte také v kombinaci se šifrováním dat v úložišti telefonu, při přijímání hovorů či jako spoušť při pořizování selfie fotografií.



Vedle čtečky otisků a poklepání na displej lze telefon probudit také vyslovením klíčového slova.Systém fungoval během celého testu naprosto plynule a bezproblémově a to i při spuštění celé řady aplikací na pozadí, zde se jasně projevila výhoda plynoucí z použití 3 GB operační paměti RAM. Během testu jsme se nesetkali ani s žádným pádem aplikace či zásekem. Celkově tak musíme systém telefonu Honor 7 a grafickou nadstavbu EMUI 3.1 pochválit, prostředí sice nejspíš nebude příliš vyhovovat uživatelům preferujícím spíše Android v čisté podobě, nicméně díky plynulému chodu, propracovanému vzhledu a řadě funkcí si dozajista najde i své příznivce.



Honor 7 se může pochlubit pokročilým senzorem Sony IMX230 s technologií fázového ostření a rozlišením 20 MPx, objektiv fotoaparátu má světelnost F2.0 a využívá soustavu 6 čoček. Fotoaparátu sekunduje dvojice různobarevných LED diod. Kamerka nad displejem disponuje rozlišením 8 MPx, světelností F2.4 a dokonce také přisvětlovací LED diodou s regulovatelným jasem.



Parametry obou fotoaparátů tak zní více než slibně a poměrně slušný potenciál potvrzují i testovací snímky. Fotografiím rozhodně nechybí dostatečná ostrost. Barvy jsou u pořízených snímků lehce výraznější, rozhodně se však nejedná o přesaturované fotografie.



O poznání hůře si bohužel telefon vedl při natáčení videa, u kterého je jasně viditelný problém s přeostřováním a občas také s plynulostí. Pokud patříte mezi milovníky selfie, Honor 7 vás kvalitou fotek a přítomností různých vylepšení rozhodně nezklame.



Předinstalovaná fotoaplikace je jednoduchá na obsluhu a nabízí i řadu nastavení a efektů. Za zmínku pak stojí především „Noční režim super“ či další režimy určené pro pořizování nočních fotografií, díky nimž pořídíte i v noci velmi obstojné až působivé fotografie, kvůli dlouhé uzávěrce je však potřeba použít stativ.



Chybět ovšem nemůže ani HDR, panorama či řada filtrů či možnost pořídit časosběrné video.Honor 7 sice nepatřil mezi očekávané letošní novinky a i jeho představení nepředcházela žádná velká očekávání, i přesto na sebe však strhl celosvětovou pozornost a v domovské Číně trhal prodejní rekordy. Po důkladném otestování musíme prohlásit, že jeho dosavadní úspěchy jsou zcela oprávněné.



I za cenu, za jakou se bude prodávat jeho česká distribuce, totiž Honor 7 nabízí celou řadu lákadel, mezi něž patří například špičkově zpracovaná kovová konstrukce s dobře fungující a praktickou čtečkou otisků prstů. Telefon nezklame ani v oblasti pořizování fotografií, za což vděčí především modernímu čipu od Sony. Co se výkonu týče, zde musíme ocenit především použití 3 GB operační paměti RAM a naopak si trochu postěžovat na slabší grafický čip, který by mohl odradit náruživé hráče. Pokud však herní výkon nepatří mezi jednu z vašich priorit a spíše oceníte plynulý systém i při náročnějším použití, jste zde na správné adrese.



Ocenit musíme také nápad tvůrců osadit telefon jedním programovatelným tlačítkem, které se během testu mnohokrát osvědčilo.Celkově pak lze Honor 7 shrnout jako vyvážený telefon, který nemá vyloženě slabé místo, a nějaká zásadní negativa se na něm hledají jen velmi těžce. Vynecháme-li slabou podporu LTE pásem u testovaného telefonu způsobenou jeho určením pro jiné než evropské trhy, musíme jako negativum zmínit pořizování videí v podprůměrné kvalitě, modul fotoaparátu výrazně vystupující nad povrch zad přístroje a také fakt, že pokud budete chtít Honor 7 využívat jako Dual-SIM, budete se muset rozloučit s úložištěm rozšířitelným o microSD kartu.



Příznivcům čistého Androidu se pak nemusí líbit grafická nadstavba EMUI 3.1, my ji však hodnotíme jako povedenou a většině uživatelů bude dle nás naprosto vyhovovat. Mr.Coffee 10.2015 18:35 Zdravím, tak jsem včera pořídil již zmiňovaného mazlíka. A co napsat – jsem velice překvapen zpracováním a celkovým dojmem.



Čekal jsem na nový model vlastnil jsem předchůdce HONOR 6 a také jsem nebyl zklamán. Ke značce Honor jsem přešel z modelu Samsung Note 3, možná pro mnohé nepochopitelné, ale po “ karambolu “ kde jsem Note 3 utopil , jsem nehodlal utrácet opět velké peníze a hledal jsem “ něco “ a našel Honor 6 a od té doby fakt spokojenost….



dnes Honor 7 varianta dual SIM provedení Silver 16GB a spokojen. Nejsem žádný odborník, ale telefon mi nabízí prakticky více, než můžete reálně využít – myslím většina běžných uživatelů.



Přeji všem příjemný den a doufám, že jsem nikoho neurazil. :-) tondaskater 10.2015 9:46 Telefon jsem zakoupil před 5 dny. Vyměnil jsem ho za Nexus 4 a jsem docela překvapen jak plynulostí systému, tak nadstavbou, protože je opravdu povedená a má mnoho nastavení navíc. Takže si nemusíte stahovat aplikace, ale hodně věcí si nastavíte už v základu systému.



Myslím si že jsem zvolil správně a to jsem hodně promýšlel co vybrat. Takže za mě taky velká spokojenost a kvalita čtečky je opravdu pozoruhodná, funguje skvěle. Korektor 10.2015 1:36 Nesešli se nám tu v diskuzi pracovníci huawey?



:-)) orgasmic007 10.2015 2:26 To je multinick autora clanku :D Vašek Švec externista 10.2015 10:05 Korektor Orgasmic007: A pak je tu ještě možnost, že se Honor 7 skutečně povedl, jak ostatně vyplývá už ze samotné recenze ;-) Jarmila 10.2015 17:40 Zdravím,telefón mám doma týždeň a veľká spokojnosť. Kovová konštrukcia je kvalitná,čítačka odtlačkov ma ani raz nesklamala funguje parádne. Fotky sú pekné a fotoaparát má veľa nastavení.



Nevadí mi vystupujúci modul fotoaparátu ,nakoľko mám mobil v obale a je zároveň obalu. Zdieľaný slot pre microSD a micro SIM kartu mi neprekáža,používam jednu SIM a microSD 32GB. Videa nenahrávam ,takže posúdiť neviem. Prechod z THL 5000 na Honor 7 bola pre mňa dobrá voľba.



Radka 10.2015 18:48 Mozete sem prosim niekto napisat ci sa Honor 7 velmi neprehrieva pri väcsej zatazi? Zaujima ma ci sa neprehrieva pri surfovani na LTE sieti, no a hlavne pri hrach a pozerani videa, nikde som sa o tom nedocitala a Huawei P8 tiez z kovovym telom s podla recenzii hodne prehrieva. Ja sa rozhodujem prave medzi tymito dvomi telefonmi a ak by sa Honor 7 skutocne neprehrieval, ozeliem aj chybajuce NFC. A tiez by ma zaujimalo ci ma podporu USB OTG a ci sa da prepnut ulozisko, kde si viem primarne zapnut SD kartu ako hlavne ulozisko.



Dakujem a zelam pekny den. Ondra 10.2015 10:30 Zdravim, chci se zeptat, zda je predni strana kryta skel Gorilla glass. Dekuji za odpoved Jardakulich 10.2015 21:53 Gorilla glass ano. USB OTG ano. Prehrivani ne. Zatim se mi ani nezahral….



pri hrani her, LTE ani pri sledovani videii. Jan.Ko 10.2015 15:00 Telefon vypadá dobře. Bude se prodávat i 32 ne 64GB verze?



I s jednou sim je 16GB málo (můžu použít SD), ale při použití 2 sim je 16GB verze k ničemu. Zajímalo by mě, proč si distributoři myslí, že evropa nechce dual sim telefony.



Znám spostu lidí, kteří mají dva telefony, protože nemůžou sehnat kvalitně vybavený dual sim za rozumnou cenu. To samé platí o P8 Lite. Dual telefon podporující všechny frekvence LTE (ideálně na obou sim) s rozumnou výbavou a kvalitou prostě nikdo nenabízí… Ghost 10.2015 10:16 @Jan.Ko: uplne s tebou suhlasim. Nastastie existuje riesenie ako mat dualSIM+MicroSD http://androidforum.



cz/navod-na-plnohodnotny-dual-sim-sd-karta-t68447. html Jakub 10.2015 11:56 Omlouvám se, můj komentář nemá co dělat se samotným „mazlíkem“. Jen okrajově, telefon jsem měl možnost využívat týden a moc se mi líbil.



Nic mi na něm nechybí a naopak vše co má tak využiji. Teď k věci.. Prosím, jste mobilní portál, kde se zabýváte mobilní elektronikou, tablety… Proto si myslím, že vyslovovat správně jméno výrobce (značku telefonu), by mělo být podstatnou věcí při videorecenzích.



Už si toho všímám delší čas u, i v místní recenzi, značky HUAWEI. Konkrétně váš blok jednou vytvořil článek o správné výslovnosti.



Zatím jsem nezaregistroval, zda značku HONOR vyslovujete správně či špatně. Omlouvám se za ne úplně tématický komentář. S pozdravem Irena 11.2015 10:30 dobry den, celkove jsem spokojena s telefonem honor 7 , jedine co zlobi jsou aplikace viber , whatsapp a mail. Obcas se mi sms pres tyto dve aplikaci zobrazi na displeji , ale velmi casto se objevi az po otevreni samotne aplikace , coz mi vubec nevyhovuje.



Co se mailu tyce, tak mam nastaveno tak , ze maily se zobrazi az po otevreni aplikace , ale stale mi ikona mail ukazuje stale prichazejici nove maily. Muzete mi prosim nekdo poradit co s tim ??? dekuji Solobobo154 12.2015 14:20 Dobrý den, uvažuji o koupi honoru 7. Konkurenci pro mne tvoří (v podstatě sesterská) huawei p8 který je však dražší a zdá se být na stejné úrovni.



Co si o tom myslíte? Zajímalo by mne také jak je to s podporou u Honoru – např. pokud vyjde nový anrdoid, můžeme brzy čekat možnost aktualizace? dolikk_cz 1.2016 17:41 na fotkách je na displayi černý okraj kolem displaye …



je to ak i v reallu?